Běh pro miminka do dlaně podpořil nedonošené děti

Včera odpoledne ve Sportcentru Koráb proběhl charitativní Běh pro miminka do dlaně, který pořádá nezisková organizace Nedoklubko. Účastníci se hlásili na pětikilometrový hlavní závod a nebo na procházku pro rodiny s dětmi. Peníze ze startovného organizátoři věnovali Neonatologickému oddělení Nemocnice Na Bulovce. Na péči o nedonošené děti se podařilo vybrat celkem 47.444 korun.

„Naším cílem je vždycky podporovat to oddělení ideálně něčím, co má taky vliv na budování vztahu maminky s tím miminkem, ať už je to třeba ta odsávačka na mléko nebo klokánkovací křesla,“ říká pořadatelka běhu Lucie Žáčková.

Zhruba každé dvanácté dítě se v Česku narodí předčasně. Podle primáře Neonatologického oddělení Nemocnice Na Bulovce Martina Čihaře je možností pomoci rodinám hned několik. „Jedná se jednak o podporu přímo těch maminek, které jsou najednou hozeny do situace, že mají extrémně nezralé děťátko, nevědí, co s ním počít, jsou nešťastné a potřebují vlastně psychickou pomoc. Potom je možnost maminkám věnovat různé potřebné věci a dárky,“ vysvětluje primář Čihař.

Děkujeme organizátorům!