Vánoční střípky z Nemocnice Na Bulovce

Velmi štědrý den byl 24. prosinec 2014 pro tři maminky. V porodnici Nemocnice Na Bulovce se totiž narodila 3 miminka: 2 holky a jeden kluk. Všichni jsou v pořádku.

Na Štědrý den byla štědrá i Nemocnice Na Bulovce. „Jsme si vědomi toho, že pro řadu pacientů a návštěvníků nemocnice je připojení k internetu preferovanou možností jak komunikovat a také spojením se světem, rodinou či blízkými. Proto jsme aktivovali bezdrátovou síť WiFi,“ řekla MUDr. Andrea Vrbovská, ředitelka Nemocnice Na Bulovce. Jde zatím o zkušební provoz, proto se momentálně lze připojit převážně v čekárnách ambulancí. Ale nejen tam. Pokud pacient či návštěvník nemocnice bude v dosahu WiFi s názvem „bulovkafree“, stačí si přečíst podmínky k užívání a bude-li s nimi souhlasit, klikne na „souhlas“ a může WiFi využívat. WiFi je zatím bez hesla. „Věříme, že naše nabídka zvýší komfort pobytu v Nemocnici Na Bulovce,“ dodala Vrbovská.

Vánoční svátky jsou za námi a jak to tak bývá opakovaně každý rok, lékaři měli opět plné ruce práce. V Nemocnici Na Bulovce během tří vánočních dnů přijali 150 pacientů se zažívacími obtížemi. Nárůst oproti jiným dnům v roce byl 40 procent. Nejvíce pacientů přijali na Štědrý den, v dalších dnech počet klesal. Vesměs šlo o žlučníkové potíže a potíže z nedodržení stravovací kázně.