Spektrum výkonů
Intervenční radiologie se podílí na léčbě prakticky celého člověka, proto je spektrum výkonů skutečně rozsáhlé.
Jednou z hlavních náplní Oddělení intervenční radiologie je cévní problematika. Ostatně odtud pochází i označení speciálně upraveného RTG přístroje na vyšetřování cév – „Angio“ (angeion – řecky céva). Jedná se tedy především o léčbu degenerativních cévních onemocnění, jako jsou ateroskleróza (ucpávání) tepen, žilní trombóza (krevní sraženina) a celé řady dalších (záněty, cévní nádory a jiné patologické struktury – vrozené i získané, mozkové mrtvice pod.).
Z necévních intervencí jde zejména o biopsie (odebrání vzorků tkání), drenáže patologických kolekcí (hnis, krev, lymfa) a různé ablační metody (tepelná destrukce patologických tkání – nádorů).

Z výše uvedeného vyplývá, že intervenční radiologie se jako plně léčebná metoda významně uplatňuje v onkologii, dále jako paliace pro zmírnění obtíží u nevyléčitelných pacientů, ale také jako předoperační příprava, aby během chirurgického zákroku nedocházelo k masivnímu krvácení. Další využití nachází intervenční radiologie v traumatologii, neboť velmi rychle a účinně zastavuje tepenná krvácení kdekoli po těle. Ze stejného důvodu je využívána jako řešení komplikací po velkých operačních výkonech, kde by jinak jedinou možností byla další operace, což by pro pacienta představovalo výraznou fyzickou i psychickou zátěž.
Poměr akutních a plánovaných výkonů se výrazně mění v závislosti na množství akutních pacientů dovezených sanitkami do nemocnice, ale také na množství velkých operací v rámci FNB.