Očkování proti COVID-19

Očkování proti onemocnění COVID-19 ve Fakultní nemocnici Bulovka, Budínova 67/2, Praha 8

V současné době očkujeme pouze vakcínou Comirnaty od společností Pfizer a BioNTech.

Místo: 2. patro budovy č. 7 – Klinika infekčních, parazitárních a tropických nemocí

 

Provozní doba:
  • PO–PÁ 7.00–15.00
  • SO–NE 7.00–19.00
Objednání:

K očkování je nutné se objednat v rezervačním systému Ministerstva zdravotnictví. S registrací mohou pomoct jak rodinní příslušníci, tak bezplatná linka 1221.

Systém podle zadaných údajů (např. věk, zdravotní stav) určí prioritu a přidělí zájemci termín očkování. Dle typu vakcíny proběhne očkování v jednom nebo dvou termínech.

Více informací naleznete zde: https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/

Co donést k očkování?

Občanský průkaz, kartičku pojišťovny a poslední zprávu od lékaře, která se týká zdravotních problémů, které jste zapsali do systému. U zdravotníků i průkaz od zaměstnavatele.

Pro urychlení celého procesu odbavení si s sebou prosím přineste vyplněný dotazník (dotazník je rozdílný pro první a pro druhou dávku):

  • Dotazník pro první dávku ke stažení ZDE
  • Dotazník pro druhou dávku ke stažení ZDE
Jak očkování probíhá?
  1. REGISTRACE NA RECEPCI (Připravte si občanský průkaz, kartičku pojišťovny, případně poslední zprávu od lékaře.)
  2. KONZULTACE S LÉKAŘEM (Vyčkejte v čekárně na vyzvání.)
  3. APLIKACE VAKCÍNY – OČKOVÁNÍ (Vyčkejte na vyzvání sestry.)
  4. PO OČKOVÁNÍ VYČKEJTE V ČEKÁRNĚ MINIMÁLNĚ 15 min. (Pokud nemáte na vakcínu žádnou reakci a cítíte se dobře, můžete po 15 minutách opustit čekárnu. V opačném případě informujte sestru.)

UPOZORNĚNÍ: Prosíme pacienty, aby dorazili v objednaném časovém slotu a v doprovodu nejvýše jedné osoby. Zamezí se tím tvoření front a usnadní dodržování protiepidemických opatření.

Co mám dělat, pokud se později objeví vedlejší účinky?

Vedlejší účinky nejsou časté, patří mezi ně bolest v místě vpichu, únava, bolest hlavy nebo svalů. Pokud se objeví vedlejší účinky, kontaktujte svého praktického lékaře. V případě vážnějších obtíží si zavolejte Zdravotnickou záchrannou službu.

Certifikát o provedeném očkování proti covid-19 

Pro vydání certifikátu o provedeném očkování proti covid-19 budeme při registraci potřebovat vaši e-mailovou adresučíslo mobilního telefonu. Certifikát vám dorazí elektronicky na e-mailovou adresu a heslo k otevření certifikátu ve formě SMS.

Návod k získání certifikátu a více informací naleznete zde: https://covid.gov.cz/situace/registrace-na-ockovani/certifikat-o-provedenem-ockovani

Při problémech s certifikátem nás prosím kontaktujte na tel. č. 734 397 747 (v době 9.00–15.00) nebo ockovanicovid@bulovka.cz.

Jak se k nám dostanete

Automobilem
Pro seniory, kteří přijíždějí do nemocnice na očkování, je vyhrazeno parkoviště za Infekční klinikou. Vjezd na parkoviště je regulován pracovníkem ostrahy. S ohledem na omezenou kapacitu parkovacích míst v areálu nemocnice mezi pavilony doporučujeme (v případě naplnění kapacit vyhrazeného parkoviště) využít centrální parkoviště pod Klinikou pneumologie (sledujte značení – oranžové šipky). Vjezd do areálu je po prvních 30 minutách zpoplatněn.

MHD
Autobusová zastávka Bulovka: 166, 201
Autobusová zastávka Vychovatelna: 166, 201
Tramvajová zastávka Bulovka: 3, 10, 24

V případě dotazů týkajících se očkování se prosím obracejte na linku 1221.
Případně nás můžete kontaktovat na e-mailu: ockovanicovid@bulovka.cz nebo 734 397 747 (denně 9.00–18.00).