Nově poskytujeme následné rehabilitační lůžkové pobyty

28.11.2022

Slatinné lázně Toušeň rozšiřují své služby o  následné rehabilitační lůžkové pobyty hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Pobyty jsou určeny pro pacienty s nemocemi pohybového aparátu, po úrazech a operacích s použitím umělých kloubních náhrad s cílem pozitivně ovlivnit celkový stav pacienta. Doporučený nástup do následné rehabilitační péče je nejčastěji mezi 7. a 10. dnem po operačním výkonu. Z veřejného zdravotního pojištění jsou hrazeny až 4 týdny (pro samoplátce je možné počet dní upravit podle individuálních potřeb pacienta). Pacienti jsou ubytováni v  nově vybudovaných nadstandardních pokojích, kde je vše uzpůsobeno pro maximální pohodlí. Léčba zahrnuje individuální rehabilitaci se zkušenými fyzioterapeuty, šetrnou pasivní pohybovou aktivitu s využitím motodlahy, přístrojovou lymfodrenáž, biolampu, laserovou sprchu a celou škálu lázeňských procedur. 

JAK ZAŽÁDAT? Jakmile Vám bude znám termín operace, zarezervujte si u nás termín pobytu na tel. čísle: +420 228 222 484 nebo +420 228 222 483. Zároveň požádejte svého operatéra o přímý překlad na naše oddělení. V dohodnutém termínu pak budete převezeni sanitkou do Slatinných lázní Toušeň na naše následné rehabilitační oddělení. 

PACIENTŮM V RÁMCI PROGRAMU NÁSLEDNÉ REHABILITAČNÍ PÉČE NABÍZÍME: 

  • nadstandardně vybavené čtyři dvojlůžkové a čtyři jednolůžkové pokoje s moderními polohovatelnými lůžky,
  • vlastní sprchu a WC uzpůsobené pro pacienty po operačních výkonech,
  • zdravotnický personál neustále k dispozici,
  • intenzivní rehabilitaci 2× denně uzpůsobenou individuálním potřebám pacienta,
  • společenskou místnost a jídelnu s kávovarem a velkoplošnou obrazovkou pro odpočinek a relaxaci,
  • TV a telefon na pokoji, Wi-Fi připojení zdarma,
  • bohatou snídani a možnost výběru hlavních chodů k obědu i večeři.

Rehabilitační následná péče je součástí zavedeného lázeňského komplexu Slatinných lázní Toušeň. Zařízení bylo založeno v roce 1868 Janem Králíkem na železitém prameni, který se stal základem zdejších léčebných procedur. V roce 1889 lázně rozšířily léčebné metody o velmi oblíbené slatinné koupele. Úzce spolupracujeme s Ortopedickou klinikou FNB, 1. LF UK a IPVZ.

Následující článek

Centrum porodní asistence na Bulovce vytváří prostředí pro přirozené porody
30. 11. 2022

Slatinné lázně Toušeň rozšiřují své služby o následné rehabilitační lůžkové pobyty hrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Číst dále