Slatinné lázně Toušeň

Odborná péče s historií 152 let

Naše lázeňské služby jsou zaměřeny zejména na kvalitní zdravotnické služby lázeňské medicíny. Dosahujeme výborných výsledků při léčbě pohybových problémů, zejména revmatoidní artritidy, Bechtěrevovy choroby či různých kožních onemocnění, jako je např. atopický ekzém či psoriáza.

Lázně jsou tvořeny komplexem budov v uzavřeném areálu s vlastním parkem a kolonádou. Celková ubytovací kapacita je 80 lůžek rozmístěných v hlavní budově, klidném pavilonu, a dvou nových apartmánů.

Volný čas

Doporučujeme pěší procházky po Labské promenádě, cyklistiku, houbaření a rybaření, výlety vlakem či autobusem. Rovinatá krajina s množstvím zalesněných oblastí je nejvhodnější pro ty, kdo mají raději méně aktivní odpočinek. V blízkosti naleznete mnoho památek např. kostel sv. Václava, brandýský zámek či zámek v Lysé nad Labem. Nemůžeme také opomenout dobré spojení do hl. města Prahy.

Historie

V příjemné typické středočeské krajině na soutoku Labe a Jizery, 25 km severovýchodně od Prahy, byly v roce 1868 panem Janem Králíkem založeny lázně. Od založení roku 1899 byl ve Slatinných lázních Toušeň využíván pro lázeňské účely, jako základní produkt, sirnoželezitý pramen, který je považován již od 13. století za léčivý.

Aktuálně nabízíme:

Lázeňský pobyt ve Slatinných lázních Toušeň s benefitem až 8000 Kč pro zdravotnické pracovníky 

Ministerstvo zdravotnictví ČR vyhlásilo pro rok 2021 mimořádný dotační program pro poskytovatele lůžkové péče s cílem prevence negativních dopadů psychické a fyzické zátěže a obnovy psychických a fyzických sil pro pracovníky ve zdravotnictví v souvislosti s epidemií covid-19.

 

Benefit mohou čerpat:

  • Lékaři, zubní lékaři
  • Farmaceuti
  • Všeobecné sestry, dětské sestry a porodní asistentky
  • Ostatní nelékařští zdravotničtí pracovníci pracující bez odborného dohledu
  • Ostatní nelékařští zdravotničtí pracovníci pracující pod odborným dohledem nebo přímým vedením 
  • Jiní odborní pracovníci

 

Podmínky čerpání benefitu:

Zaměstnavatel (zdravotnické zařízení) požádal do 30.7. 2021 o přiznání dotace Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Ke dni čerpání benefitu zaměstnanec vykonává práci v pracovním poměru nebo služebním poměru u poskytovatele lůžkové zdravotní péče:

  • u kterého byl v období od 1. 3. 2020 do 17. 5. 2021 hospitalizován alespoň jeden pacient s diagnózou COVID-19.
  • včetně pracovních poměrů nebo služebních poměrů na kratší týdenní pracovní dobu, a to v rozsahu nejméně poloviny stanovené týdenní pracovní doby
  • v období od 1. 3. 2020 do 17. 5. 2021 trval danému zaměstnanci pracovní poměr nebo služební poměr po dobu alespoň 60 kalendářních dnů u poskytovatele lůžkové péče.


Informujte se u svého zaměstnavatele o možnostech využití benefitu pro lázeňský pobyt.

Rádi vás přivítáme ve Slatinných lázní Toušeň a dopřejeme vám špičkovou lázeňskou péči, kterou si zasloužíte.

 

Těšíme se na Vás

Personál Slatinných lázní Toušeň