Léčebné procedury

Lázně Toušeň nabízejí kvalitní relaxaci a léčebné procedury v malebném prostředí nedaleko Prahy.

Zobrazit procedury

Objednávka procedur

Procedury lázní Toušeň zahrnují široké spektrum léčebných masáží, koupelí a rehabilitačních cvičení.

Objednat

Vítejte v Slatinných
lázních Toušeň

Slatinné lázně Toušeň byly založeny Janem Králíkem v roce 1868 na železitém prameni, který se stal základem zdejších léčebných procedur. V roce 1889 pak lázně rozšířily léčebné metody o unikátní slatinné zábaly a koupele.

Přijměte pozvání do příjemného prostředí našich lázní. Rádi vám zde nabídneme pestrou škálu léčebných a relaxačních procedur. Zaměřujeme se na léčbu nemocí pohybového ústrojíkůženervového systému a gynekologických nemocí (více informací o indikačních skupinách naleznete zde). Poskytujeme také lůžkové rehabilitační pobyty určené pro pacienty po úrazech a operacích pohybového aparátu.

Lázně jsou tvořeny komplexem budov v uzavřeném areálu s vlastním parkem a kolonádou.

Zažijte klid a pohodu našich lázní a dopřejte si odbornou péči vstřícného personálu. Přijeďte si odpočinout a udělat něco pro své zdraví.

Těšíme se na vás! 
Personál Slatinných lázní Toušeň

Peloid Labiště – rodinné stříbro
Slatinných lázní Toušeň

Blahodárné účinky sirnoželezité slatiny, tzv. peloidu, se už dlouhá léta využívají k tepelné terapii. Slatina dokáže skvěle prokrvit organismus, tlumí bolest a uvolňuje svalstvo. Zároveň má výrazně protizánětlivé, antibakteriální a antimykotické účinky. Ve Slatinných lázních Toušeň je slatina nejčastěji využívána k procedurám ve formě koupelí a zábalů.

Díky širokému spektru účinků dokáže slatina pomoci s celou řadou zdravotních obtíží. Využívá se především k léčbě pohybového aparátu (např. artrózy kolenních, kyčelních a jiných kloubů) nebo kožních onemocnění (zejména atopického ekzému). Řádně připravené peloidní terapeutické směsi jsou velmi dobrým zdrojem tepla po celou dobu aplikace – chladnutí směsi o 1 °C trvá přibližně 15 minut, což je také obvyklá délka procedury.

Slatinu je nejprve třeba vytěžit z přírodního ložiska. Následně je převezena do lázní, kde dojde k jejímu přečistění. Po té se aplikuje buď formou parního předehřevu v modřínových vanách nebo formou aplikace slatinných zábalů připravovaných ve šnekových míchačích.

Přírodní léčivé zdroje je třeba chránit a zachovat pro další generace, a proto je veškerá použitá slatina dopravována zpět do původního ložiska v místě těžby. 

Aktuality

Dotační benefit ministerstva zdravotnictví až 8000 korun pro zdravotníky v souvislosti s COVID-19

Ve Slatinných lázních Toušeň mohou zdravotníci, kteří splňují kritéria MZ ČR, čerpat nefinanční benefit 8 000 Kč prostřednictvím mimořádného dotačního programu, v souvislosti s epidemií COVID-19.

Číst dále
Pozvánka na slavnostní otevření lázeňské sezóny do Slatinných lázní Toušeň

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na slavnostní otevření lázeňské sezóny ve Slatinných lázních Toušeň. Akce se koná v sobotu 29. dubna od 15.00 do 19.00 hod. na kolonádě lázeňského parku.

Číst dále