Slatinné lázně Toušeň

Odborná lázeňská péče již od roku 1868

Vítejte v Slatinných lázních Toušeň

Slatinné lázně Toušeň byly založeny Janem Králíkem v roce 1868 na železitém prameni, který se stal základem zdejších léčebných procedur. V roce 1889 pak lázně rozšířily léčebné metody o unikátní slatinné zábaly a koupele

Přijměte pozvání do příjemného prostředí našich lázní. Rádi vám zde nabídneme pestrou škálu léčebných a relaxačních procedur. Zaměřujeme se na léčbu nemocí pohybového ústrojíkůženervového systému a gynekologických nemocí (více informací o indikačních skupinách naleznete zde). Poskytujeme také lůžkové rehabilitační pobyty určené pro pacienty po úrazech a operacích pohybového aparátu. 

Lázně jsou tvořeny komplexem budov v uzavřeném areálu s vlastním parkem a kolonádou. 

Zažijte klid a pohodu našich lázní a dopřejte si odbornou péči vstřícného personálu. Přijeďte si odpočinout a udělat něco pro své zdraví. 

Těšíme se na vás!
Personál Slatinných lázní Toušeň

Aktuality

Nově poskytujeme následné rehabilitační lůžkové pobyty

Slatinné lázně Toušeň rozšiřují své služby o následné rehabilitační lůžkové pobyty hrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Číst dále
Rozšiřujeme spektrum poskytované lázeňské péče o nové indikace

Konkrétně se jedná o gynekologická onemocnění a dále nemoci kožní a nervové.

Číst dále

Prohlédněte si naše lázně

Peloid Labiště – rodinné stříbro Slatinných lázní Toušeň

Blahodárné účinky sirnoželezité slatiny, tzv. peloidu, se už dlouhá léta využívají k tepelné terapii. Slatina dokáže skvěle prokrvit organismus, tlumí bolest a uvolňuje svalstvo. Zároveň má výrazně protizánětlivé, antibakteriální a antimykotické účinky. Ve Slatinných lázních Toušeň je slatina nejčastěji využívána k procedurám ve formě koupelí a zábalů.

Díky širokému spektru účinků dokáže slatina pomoci s celou řadou zdravotních obtíží. Využívá se především k léčbě pohybového aparátu (např. artrózy kolenních, kyčelních a jiných kloubů) nebo kožních onemocnění (zejména atopického ekzému). Řádně připravené peloidní terapeutické směsi jsou velmi dobrým zdrojem tepla po celou dobu aplikace – chladnutí směsi o 1 °C trvá přibližně 15 minut, což je také obvyklá délka procedury. 

Slatinu je nejprve třeba vytěžit z přírodního ložiska. Následně je převezena do lázní, kde dojde k jejímu přečistění. Po té se aplikuje buď formou parního předehřevu v modřínových vanách nebo formou aplikace slatinných zábalů připravovaných ve šnekových míchačích. 

Přírodní léčivé zdroje je třeba chránit a zachovat pro další generace, a proto je veškerá použitá slatina dopravována zpět do původního ložiska v místě těžby.