Léčebné procedury

Lázně Toušeň nabízejí kvalitní relaxaci a léčebné procedury v malebném prostředí nedaleko Prahy.

Zobrazit procedury

Objednávka procedur

Procedury lázní Toušeň zahrnují široké spektrum léčebných masáží, koupelí a rehabilitačních cvičení.

Objednat

Vítejte v Slatinných
lázních Toušeň

Slatinné lázně Toušeň byly založeny Janem Králíkem v roce 1868 na železitém prameni, který se stal základem zdejších léčebných procedur. V roce 1889 pak lázně rozšířily léčebné metody o unikátní slatinné zábaly a koupele.

Přijměte pozvání do příjemného prostředí našich lázní. Rádi vám zde nabídneme pestrou škálu léčebných a relaxačních procedur. Zaměřujeme se na léčbu nemocí pohybového ústrojí, kožních, nervových a gynekologických (více informací o indikačních skupinách naleznete zde). Poskytujeme také lůžkové rehabilitační pobyty určené pro pacienty po úrazech a operacích pohybového aparátu.

Lázně jsou tvořeny komplexem budov v uzavřeném areálu s vlastním parkem a kolonádou.

Zažijte klid a pohodu našich lázní a dopřejte si odbornou péči vstřícného personálu. Přijeďte si odpočinout a udělat něco pro své zdraví.

Těšíme se na vás! 
Personál Slatinných lázní Toušeň

Peloid Labiště – rodinné stříbro
Slatinných lázní Toušeň

Blahodárné účinky sirnoželezité slatiny, tzv. peloidu, se už dlouhá léta využívají k tepelné terapii. Slatina dokáže skvěle prokrvit organismus, tlumí bolest a uvolňuje svalstvo. Zároveň má výrazně protizánětlivé, antibakteriální a antimykotické účinky. Ve Slatinných lázních Toušeň je slatina nejčastěji využívána k procedurám ve formě koupelí a zábalů.

Díky širokému spektru účinků dokáže slatina pomoci s celou řadou zdravotních obtíží. Využívá se především k léčbě pohybového aparátu (např. artrózy kolenních, kyčelních a jiných kloubů) nebo kožních onemocnění (zejména atopického ekzému). Řádně připravené peloidní terapeutické směsi jsou velmi dobrým zdrojem tepla po celou dobu aplikace – chladnutí směsi o 1 °C trvá přibližně 15 minut, což je také obvyklá délka procedury.

Slatinu je nejprve třeba vytěžit z přírodního ložiska. Následně je převezena do lázní, kde dojde k jejímu přečistění. Po té se aplikuje buď formou parního předehřevu v modřínových vanách nebo formou aplikace slatinných zábalů připravovaných ve šnekových míchačích.

Přírodní léčivé zdroje je třeba chránit a zachovat pro další generace, a proto je veškerá použitá slatina dopravována zpět do původního ložiska v místě těžby. 

Aktuality

Adventní koncert ve Slatinných lázní Toušeň

Dovolujeme si vás pozvat na adventní koncert Slatinných lázní Toušeň, který proběhne 7. prosince 2023 od 19 hodin.

Číst dále
Ve Slatinných lázních Toušeň posílíme vaši imunitu vitaminovou infuzí

Od září můžete absolvovat zcela novou proceduru na posílení imunity a odolnosti organismu vůči vnějším vlivům ve Slatinných lázních Toušeň. Infuzi vysoké dávky vitaminu C lékaři doporučuji absolvovat třikrát.

Číst dále