Ambulance rehabilitační a fyzikální medicíny

V ambulanci rehabilitační a fyzikální medicíny lékař vyšetří pacienta a doporučí rehabilitační procedury vedoucí ke zlepšení stavu a úlevě od bolesti. Výsledkem je individuální plán léčby a rehabilitace s cílem posílit svaly, zlepšit pohyblivost kloubů a obnovit funkci postižených částí těla. Pacient získá nebo znovuobnoví svou pohyblivost, sílu a schopnost vykonávat každodenní činnosti.

Objednat se můžete objednat osobně, telefonicky nebo e-mailem. 

 • Adresa: Rehabilitační centrum Toušeň, areál Slatinných lázní Toušeň, Hlavní ulice č. 19, Lázně Toušeň
 • Tel.: +420 228 222 411 (PO–PÁ 6.00–15.00)
 • E-mail: rct@bulovka.cz

Co potřebujete k prvnímu vyšetření

Občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Poukaz na rehabilitační nebo ergoterapeutickou péči vystaví náš lékař v ambulanci rehabilitační a fyzikální medicíny v Rehabilitačním centru Toušeň.

Doporučení od odborného nebo praktického lékaře (K poukaz nebo FT poukaz)* je vhodné, ale nikoliv nezbytné. K  nebo FT poukaz nyní akceptujeme od pojišťoven VZP (111), ZPMV (211) a ŠKODA (209), VOZP (201)

 

Ordinační hodiny rehabilitačního lékaře

Ordinační hodiny pro předchozí telefonické domluvě

ÚT 10.00–15.00
ST 12.00–17.00
ČT 12.00–15.00
PÁ 10.00–14.00

Naši lékaři: MUDr. Ivo Kramařík, MUDr. Eva Šroglová, MUDr. Hana Šťastná, MUDr. Nataliia Dubinina.

 

Metody, které využíváme

 • elektroléčba včetně laseru a ultrazvuku, magnetoterapie
 • plynové injekce
 • vodoléčba (vířivé částečné a celkové koupele, perličkové koupele)
 • inhalace
 • parafín, slatinné koupele a zábaly
 • léčebná tělesná výchova, měkké techniky, senso-motorika
 • fyzioterapie
 • ergoterapie
 • hydro-jet
 • infuzní terapie (proti bolestem, proti zvýšenému svalovému napětí, vitaminové)

Rehabilitace zahrnuje terapeutické cvičení, manuální terapii, využití moderních technologií, jako jsou elektroterapie a ultrazvuk, použití rehabilitačních pomůcek a ortéz. Kromě terapeutických postupů poskytneme pacientovi rady a návody, jak provádět rehabilitační cvičení i doma. Následně sledujeme pokrok pacienta v průběhu léčby a přizpůsobujeme terapeutické plány podle potřeb a reakcí pacienta na léčbu.

V případě ergoterapie se snažíme společně s pacientem zachovat nebo zlepšit základní denní schopnosti a soběstačnost. Na základě provedených funkčních vyšetření nastavuje ergoterapeut individuální výcvikový program pro konkrétního pacienta, se kterým provádí trénink všedních denních činností. 

Ergoterapeut také doporučuje vhodné kompenzační pomůcky a výcvikové materiály, případně úpravy domácího prostředí, aby odpovídalo potřebám a zejména možnostem pacienta. Ambulantní ergoterapie bude doplňovat komplexnost služeb našeho rehabilitačního oddělení. Jako terapeutický prostředek ergoterapie využije specifické metody, techniky a poradenství či přizpůsobení prostředí pro nácvik konkrétních dovedností.

*K poukaz je poukaz na lékařské vyšetření. „Poukaz na vyšetření/ošetření K“ je určen k vyžádání konziliárního vyšetření, ošetření či vyšetření specialistou a k doporučení převzetí do péče. 

*FT poukaz je poukaz již přímo na služby fyzioterapeuta. Na „Poukaz na vyšetření/ošetření FT“ předepisuje lékař pacientovi fyzioterapeutickou (fyzioterapii) a ergoterapeutickou péči. 

Platnost poukazu je časově omezena (7 dní od vystavení), v případě, že daný poukaz propadne, vyšetříme vás sami.