Lázeňská léčba kožních onemocnění

Fakultní nemocnice Bulovka je provozovatelem Slatinných lázní Toušeň.

Lázně mají výjimečnou sirnoželezitou slatinu, která umí s pokožkou dělat zázraky. Je velmi účinná při léčbě chronických kožních onemocnění, jako je tolik rozšířený atopický ekzém. Unikátní slatina má antimykotické, bakteriostatické a baktericidní účinky, a proto pomáhá i s léčbou chronických ekzémů, psoriázy a chronických bakteriálních a plísňových onemocněních ženských vnějších pohlavních orgánů. Léčebný program zahrnuje i vodoléčbu s příměsí síry, která má keratolytické a jiné příznivé účinky na pleť.

„O celé řadě kožních onemocnění je dnes známo, že jsou velmi ovlivněna aktuálním psychickým rozpoložením pacienta. Lázeňská léčba se proto zaměřuje i na tuto část lidského zdraví a je rozšířena o cvičení a další procedury, které napomáhají celkovému přeladění organismu a zklidnění pacientů. K tomu v Lázních Toušeň velmi přispívá klidná lázeňská atmosféra a vstřícný a profesionální personál,“ popisuje přínosy odborné péče primář lázní MUDr. Ivo Kramařík.

⇢  Internetové stránky Slatinných lázní Toušeň.

Kožní nemoci (indikační skupina X)

Stanovený přírodní léčivý zdroj: Přírodní minerální voda sirná skupina B (sirná), přírodní minerální voda jodová, přírodní minerální voda chlorido-sodná hypertonická, přírodní minerální voda radonová u indikace X/5, přírodní peloid sirný z lokálního zdroje. Klimatické podmínky příznivé k léčení u indikace X/1 a X/2.

X/1 – Atopický ekzém. 
X/2 – Generalizovaná a artropatická psoriasis vulgaris.
X/3 – Toxická kontaktní dermatitis. Ekzém jako nemoc z povolání v soustavné péči dermatovenerologa. 
X/4 – Chronické dermatózy nereagující na ambulantní léčbu.
X/5 – Stavy po popáleninách a po rekonstrukčních výkonech, kde hrozí značné kontraktury.