RT-PCR test na COVID-19

Odběrové místo – základní informace

RT-PCR test na COVID-19 provádíme z výtěru z nosohltanu a odběr slin kloktáním. Testování obou druhů vzorků je obdobné – výsledky jsou známy do 48 hodin a cena testu je v případě samoplátců stejná. Liší se pouze způsob odběru. Od 5. května 2022 je možné test podstoupit pouze na základě indikace lékařem nebo jako samoplátce. 

Místo: mezi budovami č. 7 a č. 8 (viz níže uvedená mapa). 

Provozní doba: PO–NE 8.00–12.30 a 13.00 - 16.00 (poslední pacient je přijat 10 minut před koncem provozní doby).  

Pacienti se musí dopředu objednat v on-line rezervačním systému.

Pacienti s příznaky by měli v ideálním případě přijet k odběru vlastním vozem (nikoli MHD) a ihned po odběru opět odjet do domácí izolace.

Pokud pociťujete akutní příznaky (teplota 38,5–40 °C, namáhavé dýchání, bolesti na hrudi, dehydratace apod.), neobjednávejte se k testování a dostavte se vlastním vozem (nikoli MHD) na Kliniku infekčních, parazitárních a tropických nemocí do akutní ordinace ve 4. patře (budova č. 7).

Pacient si vybere druh testu:

 • diagnostický RT-PCR test (se žádankou od lékaře nebo hygienické stanice a se zdravotním pojištěním) – zdarma.
 • RT-PCR test pro samoplátce – cena testu je 853 Kč.
Objednat se k Diagnostickému RT-PCR testu

Test bude proveden na základě vystavené žádanky od lékaře nebo hygienické stanice. Je hrazen v rámci zdravotního pojištění. Po kliknutí na tlačítko Objednat se k RT-PCR testu se vám zobrazí volné termíny k testování. Jeden termín platí pro jednu osobu. 

Objednat se k RT-PCR testu pro samoplátce

Test je určen pro osoby, které nejsou pojištění v ČR nebo již vyčerpali své možnosti testování v rámci zdravotního pojištění v daném období. 

Při příchodu na Odběrové místo

Připravte si prosím doklad totožnosti, kartičku pojišťovny, případně potvrzení o trvalém pobytu v ČR a platný certifikát o očkování (elektronicky nebo tištěný)

U registrace uvedete, zdali potřebujete:

 • diagnostický RT-PCR test
 • RT-PCR test pro samoplátce 

Zvolíte si způsob odběru vzorku:

 • z nosohltanu,
 • ze slin.

Oba způsoby odběru v případě samoplátců stojí stejně.

Malé děti, senioři a těhotné ženy budou odbaveni přednostně, nahlaste se prosím personálu.

Žádáme pacienty o ohleduplné chování u Odběrového místa a o dodržování minimálně dvoumetrových rozestupů ve frontě na odběr. Používejte prosím ochranné ústenky (roušky) a dodržujte základní hygienická pravidla.

 

Výsledky testů

Výsledky testů vám sdělíme do 48 h prostřednictvím SMS na telefonní číslo, které jste uvedli při registraci na Odběrovém místě. Pokud výsledek testu neobdržíte do 48 hodin, zavolejte prosím na telefonní číslo 739 519 302. Volat můžete PO–PÁ 8.00–17.00, SO–NE 8.00–15.00. Případně si výsledky testů můžete stáhnout na Očkovacím portálu občana.

V SMS obdržíte také odkaz pro vyzvednutí elektronického výsledku testu pro vašeho zaměstnavatele nebo praktického lékaře. Pro případné informace týkající se výsledků se obracejte přímo Oddělení mikrobiologie na email okm@bulovka.cz nebo na tel. 739 519 302, PO–PÁ 8.00–17.00, SO–NE 8.00–15.00.

Osobní vyzvednutí výsledku testu pro praktického lékaře je možné v Centrálních laboratořích – Oddělení klinické mikrobiologie (budova č. 8; vchod zespoda od budovy č. 17). Přicházejte po předchozí domluvě a až poté, co vám bude potvrzeno telefonem nebo e-mailem, že jste COVID-19 negativní.

Lékařské potvrzení o prodělání onemocnění covid-19 nevystavujeme. Obraťte se prosím na svého praktického lékaře.

Hygienické stanici zasíláme výsledky vašeho testu v tištěné a elektronické podobě automaticky.

Výsledek Vám oznámíme prostřednictvím SMS zprávy a potvrzení o výsledku zašleme prostřednictvím aplikace mCourier, kterou spravuje a provozuje společnost Bindworks s.r.o. Adresa: Korunní 2569/108, Praha, 101 00, IČ 07436505.

 

Certifikát pro vycestování (certifikát o negativním výsledku testu RT-PCR)

Certifikát pro vycestování (certifikát o negativním výsledku testu RT-PCR) vám zašleme po úhradě 250 Kč na vyžádání na e-mailu: certifikaty@bulovka.cz. Případně si certifikát pro vycestování můžete stáhnout na Očkovacím portálu občana.

Do textu e-mailu uveďte následující informace, bez kterých není možné certifikát vydat:

 1. jméno a příjmení,
 2. datum a místo narození včetně země,
 3. číslo mobilního telefonu,
 4. datum testování, 
 5. číslo cestovního dokladu.

Doporučujeme vždy předem ověřit na stránkách MZV ČR aktuální požadavky jednotlivých zemí na obsah certifikátu (tolerance časového odstupu od odběru na COVID-19, požadavek uvedení čísla cestovních dokladů apod.). Pokud podklady pro certifikát posíláte v příloze, musí být pouze ve formátech JPEG nebo PDF a nesmí být zkomprimovány (.zip, .rar atd.).

Osobní vyzvednutí certifikátu o negativním výsledku testu RT-PCR je možné po předchozí domluvě v Centrálních laboratořích – Oddělení klinické mikrobiologie (budova č. 8; vchod zespoda od budovy č. 17).

 

Platby

Pacienti indikovaní praktickým lékařem nebo hygienickou stanicí mají test ZDARMA (hrazený ze zdravotního pojištění).

Samoplátci: cena testu 853 Kč (stejná pro výtěr z nosohltanu i odběr ze slin).

Certifikát o negativním výsledku testu RT-PCR (certifikát pro vycestování): 250 Kč.

Na Odběrovém místě je možné platit pouze bezhotovostně.

V hotovosti je možné testování uhradit na pokladně v budově č. 1 poté, co budete zaregistrováni na Odběrovém místě (otevírací doba pokladny: PO–ČT 8.00–11.00 a 12.30–15.00, PÁ 8.00–11.00 a 12.30–14.00 hod.).

Kudy na RT-PCR test na COVID-19 od hlavního vstupu do areálu nemocnice z ulice Budínova?

Kudy na RT-PCR test na COVID-19 od hlavního vstupu do areálu nemocnice z ulice Budínova?