Ambulantní provoz očního oddělení

V ambulantních prostorách očního oddělení probíhají souběžně tři plnohodnotné provozy. Prosíme všechny pacienty, aby si při příchodu vzali pořadové číslo a vyčkali na vyvolání do kartotéky ambulance (netýká se pohotovostní služby mimo ordinační hodiny). Zde pacienti předloží platnou kartu pojištěnce, doklad totožnosti a doporučení od odesílajícího lékaře.   
 

Všeobecná ambulance

Provozní doba
PO–ČT 7.30–12.00 (12.30–15.30 objednaní či akutní pacienti)
PÁ 7.30–12.00 (12.30–15.30 objednaní či akutní pacienti)

Telefon: +420 26608 3089 (ideálně mezi 13.00–15.00)

Zde jsou prováděna vstupní vyšetření a běžné kontroly.
Na všeobecnou ambulanci přicházejí pacienti objednaní i bez objednání - ideálně na základě doporučení očních lékařů v místě bydliště. 

 

Specializované poradny

Telefon: +420 26608 3089 (ideálně mezi 13.00–15.00)

V celém rozsahu pracovní doby probíhají zároveň speciální poradny – do těchto poraden jsou pacienti zváni po předchozím vyšetření a objednání. Jsou to pacienti s chorobami sítnice, se zeleným zákalem (glaukomem), se šilháním (zejména dětského věku), s nádorovými onemocněními a s chorobami slzných cest.

Slzná poradna: Choroby slzných cest novorozenců, kojenců a malých dětí jsou ošetřovány pouze po předchozím objednání, každý čtvrtek 13.00–14.00. Před vyšetřením/ošetřením je potřeba, aby děti byly přibližně 1 hodinu na lačno (nejíst, nepít, nekojit) a nebyly čerstvě namazány olejem.

 

Pohotovostní provoz – akutní ošetření

Ošetřujeme pacienty s neodkladnými stavy,  například úrazy, náhlá ztráta vidění a podobně.               
Součástí tohoto provozu je také operativa závažných očních úrazů.                                                     

Provozní doba: nepřetržitě.                                                                                                                    

Regulační poplatek je vyžadován: všední dny 17.00–7.00 + víkendy a svátky nepřetržitě.  

Telefonní kontakt: +420 26608 1111

Ošetření akutních úrazů, náhlých onemocnění atd. probíhají v prostorách ambulance v 1. patře pavilonu 3, vchod číslo II. Hradí se pohotovostní regulační poplatek – automat bez měničky se nachází v prostorách čekárny. Součástí tohoto provozu je také operativa závažných očních úrazů.

Prosím všechny pacienty, aby se při příchodu hlásili v kartotéce  ambulance (netýká se pohotovostní služby mimo ordinační hodiny) a předložili platnou kartu pojištěnce, zejména je nutno hlásit změny zdravotní pojišťovny.

 


 

Na vyšetření si s sebou vezměte:

  • Vezměte s sebou platnou kartu pojištěnce, všechna doporučení jiných lékařů a související dokumenty.
  • Nezapomeňte všechny brýle, které používáte!
  • Ceník kosmetických i dalších výkonů hrazených pacientem naleznete v položce „Pro pacienty – Oční vyšetření“ hlavního menu stránek nemocnice.