Ambulantní provoz očního oddělení

V ambulantních prostorách očního oddělení probíhají souběžně tři plnohodnotné provozy: 

 

Všeobecná ambulance

Provozní doba: PO–PÁ 7.30–12.00
Telefonní kontakt: +420 26608 3089 (ideálně mezi 13.00–15.00)

Zde jsou prováděna vstupní vyšetření a běžné kontroly. Na všeobecnou ambulanci přicházejí pacienti bez objednání, zejména na základě doporučení očních lékařů v místě bydliště.

 

Specializované poradny

Provozní doba: PO–PÁ 13.00–14.00 (pouze po předchozím objednání)
Telefonní kontakt: +420 26608 3089 (ideálně mezi 13.00–15.00)

V celém rozsahu pracovní doby probíhají zároveň speciální poradny – do těchto poraden jsou pacienti zváni po předchozím vyšetření a objednání. Jsou to pacienti s chorobami sítnice, se zeleným zákalem (glaukomem), se šilháním (zejména dětského věku), s nádorovými onemocněními a s chorobami slzných cest. Choroby slzných cest novorozenců, kojenců a malých dětí jsou ošetřovány pouze po předchozím objednání, každý čtvrtek mezi 13.00–14.00.

Před vyšetřením/ošetřením je potřeba, aby děti byly přibližně 1 hodinu na lačno (nejíst, nepít, nekojit) a nebyly čerstvě namazány olejem.

 

Pohotovostní provoz – akutní ošetření

Provozní doba: nepřetržitá
Telefonní kontakt: +420 26608 3090 (volejte pouze mimo běžné ordinační hodiny) 

Ošetření akutních úrazů, neodkladných stavů (náhlá ztráta vidění atd.) probíhají v prostorách ambulance v 1. patře pavilonu 3, vchod číslo II. Regulační pohotovostní poplatek se hradí od 17.00 7.00 a o víkendech a svátcích nepřetržitě. Součástí tohoto provozu je také operativa závažných očních úrazů.

Prosím všechny pacienty, aby se při příchodu hlásili v kartotéce  ambulance (netýká se pohotovostní služby mimo ordinační hodiny) a předložili platnou kartu pojištěnce, zejména je nutno hlásit změny zdravotní pojišťovny.

 


 

Na vyšetření si s sebou vezměte:

  • Vezměte s sebou platnou kartu pojištěnce, všechna doporučení jiných lékařů a související dokumenty, a nezapomeňte všechny brýle, které používáte.
  • Ceník kosmetických i dalších výkonů hrazených pacientem naleznete v položce „Pro pacienty – Oční vyšetření“ hlavního menu stránek nemocnice.