Urologické oddělení

Kartotéka ⇢ objednání na vyšetření a kontroly.
Tel.: +420 26608 2367 (ostatní kontakty naleznete ZDE).

Naše Urologické oddělení Fakultní nemocnice Bulovka bylo založeno jako vůbec první samostatné urologické pracoviště v českých zemích. Jsme pracoviště akreditované MZČR – udělením akreditace získává oprávnění k uskutečňování vzdělávacího programu k doplňující odborné praxi a k certifikovánému kurzu.

V květnu 2022 jsme získali oficiální statut Centra vysoce specializované onkourologické péče.

Přidělením statutu byla nemocnici uznána špičková odbornost v této oblasti. Činnost Centra tak rozšířila fungování Komplexního onkologického centra (KOC), které poskytuje vysoce odbornou péči onkologickým pacientům už od roku 2007.

Více informací o centru naleznete ZDE.

OBJEDNAT

Objednání na kontrolní vyšetření je možné po předchozí návštěvě na Urologickém oddělení FNB. Neslouží pro nové pacienty. ONLINE objednání na kontrolní vyšetření zde   

Poskytujeme operační léčbu pro onemocnění močových cest v celém rozsahu:

  • Operace pro urolitiázu – kameny močových cest jsou prováděny endoskopicky a perkutánně, miniinvazivně, bez chirurgických řezů na těle.
  • Operace pro nezhoubné onemocnění prostaty – hyperplázii prostaty- provádíme ve velké většině případů také miniinvazivně, endoskopicky, z přístupu přes močovou trubici.
  • Operace na ledvině pro nádorová onemocnění řešíme v první řadě laparoskopicky, pouze pokročilé nádory ledvin je třeba stále operovat z chirurgického řezu na břiše.
  • Provádíme radikální prostatektomie pro karcinom (nádor) prostaty s dobrým výsledkem onkologickým i funkčním.
  • Nádory močového měchýře ošetřujeme endoskopicky, pro pokročilé nádory měchýře s nutností odstranění měchýře pak provádíme operace s náhradou močového měchýře.
  • Provádíme plastické operace předkožky – cirkumcise a další operace na mužském genitálu.
  • Na žádost pacientů zajišťujeme vasektomie.

(Operativa – kromě drcení rázovou vlnou, urologická operativa v celém rozsahu)