Naše porodní asistentky a jejich péče

CPA nabízí možnost individuální péče Vámi vybrané porodní asistentky, se kterou se v průběhu těhotenství setkáváte, máte možnost společně prokonzultovat Vaše plány a přání. 

Porodní asistentka Vám zajišťuje předporodní péči, absolvujete u ní těhotenskou poradnu, drží pohotovost od 38. týdne těhotenství a konzultuje s Vámi Váš zdravotní stav. Vybranou porodní asistentku doporučujeme kontaktovat ve 25. týdnu těhotenství.

Služba není hrazena ze zdravotního pojištění.

Cena za předporodní péči a doprovod porodní asistentky k porodu je 15.800 Kč a je rozdělena do dvou splátek takto:

  1. platba 7.900 Kč na základě řádného daňového dokladu splatného před porodem,
  2. platba 7.900 Kč na základě řádného daňového dokladu splatného po porodu.

Adriana Nerudová, DiS.

"Jako porodní asistentka a také žena mohu poskytnout emotivní přístup a maximální pochopení pro individuální prožívání porodu.“ 

Adriana absolvovala v roce 2003 Vyšší zdravotní školu a jak ráda s nadsázkou uvádí, dál její praxe pokračovala vlastními porody. Má pět dětí, o které naplno pečovala až do roku 2017, kdy se vrátila do práce. Zvolila porodnici Fakultní nemocnice Bulovka, kde sama rodila a kde byla velmi spokojena. O práci na porodním sále vždy snila a nyní může navíc čerpat i z vlastních bohatých zkušeností, protože většina jejích porodů probíhala s porodní asistentkou. Mluví německy, polsky, částečně anglicky.

Kontakt: adriana.nerudova@bulovka.cz

Alena Chocová, DiS.

„Dokážu psychicky podpořit, jsem vděčná za větší kontakt s maminkou a dělá mi radost, že můžu ženu provázat celým porodem.“ 

Alena vystudovala střední školu a vyšší odbornou školu jako porodní asistentka. Do GPK Fakultní nemocnice Bulovka nastoupila hned po škole. Doma má dvě děti a psa, sportuje, čte, má ráda hory, zvířata, naslouchá přírodě. Nemá ráda administrativu, baví ji být na porodním sále a v kontaktu s nastávajícími maminkami.

Kontakt: alena.chocova@bulovka.cz

Mgr. Zlata Kocmanová

"Ke zdravotnictví tíhnu od mala, mám ráda kontakt s maminkami a porodní část komunikace. Baví mě s ženami vymýšlet, co konkrétně jim bude nejvíc vyhovovat.“

Zlata dokončila studium porodní asistence na pražské Vysoké škole zdravotnické. V současnosti ještě studuje magisterský obor Perioperační péče v gynekologii a porodnictví. Již čtvrtým rokem dochází do porodnice Fakultní nemocnice Bulovka. Podle jejího názoru by minimálně polovina zdejších maminek mohla rodit v Centru porodní asistence, protože jsou zdravé a zcela bez obtíží. Vždy se snaží vyhovět a vysvětlit, jak se na porod co nejlépe připravit.

Kontakt: zlata.kocmanova@bulovka.cz

Bc. Alžběta Samková, DiS.

"Být porodní asistentkou mi poradila máma a já jí za to budu vždycky velmi vděčná.“ 

Alžběta pracovala na porodních sálech v Brandýse nad Labem a v ÚPMD v Podolí. Většinu své praxe se snaží ženám poskytovat péči kontinuálně. Je matkou malého syna a to je momentálně hlavní důvod, proč není vždy v jejích možnostech doprovodit ženu k porodu. Jak sama říká, právě díky porodní asistenci se naučila, že dělá-li člověk něco s láskou a upřímně, jak nejlépe to jde a jak nejlépe je mu umožněno, pak se to všem mnohonásobně vrátí.

Kontakt: alzbeta.samkova@bulovka.cz

Mgr. Hana Sedmíková

„Moje práce mě naplňuje a zároveň velice baví. Mám ráda osobní přístup a snažím se, aby se u nás každá rodička cítila co nejlépe.“

Hana vystudovala Vysokou školu zdravotnickou v Praze a na Bulovku se dostala již během studijních praxí. Ve vzdělávání pokračuje studiem oboru Intenzivní péče v porodní asistenci. Jako porodní asistentka se snaží podporovat maminky v přirozeném porodu a vyhovět jejich individuálním přáním. Působí jako laktační poradkyně a zajímá se o aromaterapii v průběhu porodu. Ve volném čase ráda sportuje a čte dobré knížky. Nemá problém s komunikací v angličtině.

Kontakt: hana.sedmikova@bulovka.cz

Veronika Kamarádová

„Zdravá a šťastná maminka a zdravé a spokojené miminko, to je pro mě odměna.“ 

Veronika vystudovala jako všeobecná sestra a dále pokračovala ve studiu porodní asistence. Absolvovala specializační studium pro porodní asistentky v Brně. Má 25 let praxe na porodním sále a pracovala také na jednotce intenzivní péče a na gynekologickém oddělení v naší nemocnici. Veronika má tři krásné děti, toho času v pubertálním věku. Miluje přírodu a práci na zahrádce.

Kontakt: veronika.kamaradova@bulovka.cz

Mgr. Zuzana Dubovická 

„Práce porodní asistentky hřeje srdce a současně vhání slzy do očí.“

Zuzana vystudovala porodní asistenci na Jesseniovej fakultě V Martině. Magisterské studium v intenzivní péči v porodní asistenci dostudovala na Univerzitě Palackého v Olomouci. Nové zkušenosti získala během porodnické stáže v Estonsku. Po studiu pracovala na porodním sále ve FN Motole. S pokorou k životu se snaží každé ženě dodat sílu, odvahu, jistotu a trpělivost. Svůj volní čas věnuje rodině.

Kontakt: zuzana.dubovicka@bulovka.cz

Bc. Barbora Králová

"Každý porod je jedinečná, nezapomenutelná událost v životě ženy. Pro porodní asistentku vždy nová, obohacující zkušenost, která je důležitá pro její další profesní rozvoj.“ 

Barbora studovala na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Během vzdělávání plnila praxe v různých pražských porodnicích. Porodnice na Bulovce byla nakonec jasnou volbou díky konceptu péče o ženy. Každé klientce může nabídnout individuální přístup, vstřícnost, dostatek soukromí, trpělivost, aromaterapii, napářku či rebozo techniky.

Kontakt: barbora.kralova@bulovka.cz

Mgr. Lucie Čadová

"Práce porodní asistentky je pro mě posláním. Mým snem je, aby každá klientka odcházela z porodnice s pozitivním zážitkem z vlastního porodu a aby na něj mohla s láskou celý život vzpomínat.“ 

Lucie vystudovala na VŠPJ a následně dálkově pokračovala v Mgr. oboru Komunitní péče v porodní asistenci na téže škole. Tři roky se věnovala práci porodní asistentky v ÚPMD v Podolí a dalších šest let v oboru asistované reprodukce v GYNEM. Při porodu klade důraz na intimitu a naslouchá přáním rodičky. S oblibou využívá alternativní metody a nechává porod běžet vlastním tempem. Lucie je šťastná, když se narodí zdravé miminko a partneři ho mohou v soukromí v klidu přivítat. Samozřejmostí je pro ni i podpora kojení bezprostředně po porodu.

Kontakt: lucie.cadova@bulovka.cz

Bc. Veronika Šimanová (momentálně na mateřské dovolené)

„Není nic hezčího, než vidět zrod nového života.“

Veronika úspěšně vystudovala Západočeskou univerzitu v Plzni a praxi získala v porodnici v Neratovicích a u Apolináře. Na Bulovku nastoupila hlavně kvůli možnosti pracovat v Centru porodní asistence. V CPA Veronika vidí velký potenciál, protože každá žena má možnost prožít ten nejkrásnější okamžik svého života co nejpřirozeněji. A porodem vše teprve začíná… Veronika může doprovázet i anglicky hovořící ženy.

Kontakt: Porodní asistentka je momentálně na mateřské dovolené.