Naše porodní asistentky a jejich péče

CPA nabízí možnost individuální péče Vámi vybrané porodní asistentky, se kterou se v průběhu těhotenství setkáváte, máte možnost společně prokonzultovat Vaše plány a přání. 

Porodní asistentka Vám zajišťuje předporodní péči, absolvujete u ní těhotenskou poradnu, drží pohotovost od 38. týdne těhotenství a konzultuje s Vámi Váš zdravotní stav. Vybranou porodní asistentku doporučujeme kontaktovat ve 25. týdnu těhotenství.

Služba není hrazena ze zdravotního pojištění.

Cena za předporodní péči a doprovod porodní asistentky k porodu je rozdělena do dvou splátek.
 

Cena do 30.9. 2023 je 15.800 Kč

  1. platba 7.900 Kč na základě řádného daňového dokladu splatného před porodem,
  2. platba 7.900 Kč na základě řádného daňového dokladu splatného po porodu.
     

Cena od 1.10. 2023 je 25.000 Kč

  1. platba 12.500 Kč na základě řádného daňového dokladu splatného před porodem,
  2. platba 12.500 Kč na základě řádného daňového dokladu splatného po porodu.

Adriana Nerudová, DiS.

"Jako porodní asistentka a také žena mohu poskytnout emotivní přístup a maximální pochopení pro individuální prožívání porodu.“ 

Adriana absolvovala v roce 2003 Vyšší zdravotní školu a jak ráda s nadsázkou uvádí, dál její praxe pokračovala vlastními porody. Má pět dětí, o které naplno pečovala až do roku 2017, kdy se vrátila do práce. Zvolila porodnici Fakultní nemocnice Bulovka, kde sama rodila a kde byla velmi spokojena. O práci na porodním sále vždy snila a nyní může navíc čerpat i z vlastních bohatých zkušeností, protože většina jejích porodů probíhala s porodní asistentkou. Mluví německy, polsky, částečně anglicky.

Kontakt: adriana.nerudova@bulovka.cz

Alena Chocová, DiS.

„Dokážu psychicky podpořit, jsem vděčná za větší kontakt s maminkou a dělá mi radost, že můžu ženu provázat celým porodem.“ 

Alena vystudovala střední školu a vyšší odbornou školu jako porodní asistentka. Do GPK Fakultní nemocnice Bulovka nastoupila hned po škole. Doma má dvě děti a psa, sportuje, čte, má ráda hory, zvířata, naslouchá přírodě. Nemá ráda administrativu, baví ji být na porodním sále a v kontaktu s nastávajícími maminkami.

Kontakt: alena.chocova@bulovka.cz

Mgr. Zlata Kocmanová

"Ke zdravotnictví tíhnu od mala, mám ráda kontakt s maminkami a porodní část komunikace. Baví mě s ženami vymýšlet, co konkrétně jim bude nejvíc vyhovovat.“

Zlata dokončila studium porodní asistence na pražské Vysoké škole zdravotnické. V současnosti ještě studuje magisterský obor Perioperační péče v gynekologii a porodnictví. Již čtvrtým rokem dochází do porodnice Fakultní nemocnice Bulovka. Podle jejího názoru by minimálně polovina zdejších maminek mohla rodit v Centru porodní asistence, protože jsou zdravé a zcela bez obtíží. Vždy se snaží vyhovět a vysvětlit, jak se na porod co nejlépe připravit.

Kontakt: zlata.kocmanova@bulovka.cz

Bc. Alžběta Samková, DiS.

"Být porodní asistentkou mi poradila máma a já jí za to budu vždycky velmi vděčná.“ 

Alžběta pracovala na porodních sálech v Brandýse nad Labem a v ÚPMD v Podolí. Většinu své praxe se snaží ženám poskytovat péči kontinuálně. Je matkou malého syna a to je momentálně hlavní důvod, proč není vždy v jejích možnostech doprovodit ženu k porodu. Jak sama říká, právě díky porodní asistenci se naučila, že dělá-li člověk něco s láskou a upřímně, jak nejlépe to jde a jak nejlépe je mu umožněno, pak se to všem mnohonásobně vrátí.

Kontakt: alzbeta.samkova@bulovka.cz

Mgr. Hana Sedmíková

„Moje práce mě naplňuje a zároveň velice baví. Mám ráda osobní přístup a snažím se, aby se u nás každá rodička cítila co nejlépe.“

Hana vystudovala Vysokou školu zdravotnickou v Praze a na Bulovku se dostala již během studijních praxí. Ve vzdělávání pokračuje studiem oboru Intenzivní péče v porodní asistenci. Jako porodní asistentka se snaží podporovat maminky v přirozeném porodu a vyhovět jejich individuálním přáním. Působí jako laktační poradkyně a zajímá se o aromaterapii v průběhu porodu. Ve volném čase ráda sportuje a čte dobré knížky. Nemá problém s komunikací v angličtině.

Kontakt: hana.sedmikova@bulovka.cz

Veronika Kamarádová

„Zdravá a šťastná maminka a zdravé a spokojené miminko, to je pro mě odměna.“ 

Veronika vystudovala jako všeobecná sestra a dále pokračovala ve studiu porodní asistence. Absolvovala specializační studium pro porodní asistentky v Brně. Má 25 let praxe na porodním sále a pracovala také na jednotce intenzivní péče a na gynekologickém oddělení v naší nemocnici. Veronika má tři krásné děti, toho času v pubertálním věku. Miluje přírodu a práci na zahrádce.

Kontakt: veronika.kamaradova@bulovka.cz

Mgr. Zuzana Dubovická 

„Práce porodní asistentky hřeje srdce a současně vhání slzy do očí.“

Zuzana vystudovala porodní asistenci na Jesseniovej fakultě V Martině. Magisterské studium v intenzivní péči v porodní asistenci dostudovala na Univerzitě Palackého v Olomouci. Nové zkušenosti získala během porodnické stáže v Estonsku. Po studiu pracovala na porodním sále ve FN Motole. S pokorou k životu se snaží každé ženě dodat sílu, odvahu, jistotu a trpělivost. Svůj volní čas věnuje rodině.

Kontakt: zuzana.dubovicka@bulovka.cz

Bc. Barbora Králová

"Každý porod je jedinečná, nezapomenutelná událost v životě ženy. Pro porodní asistentku vždy nová, obohacující zkušenost, která je důležitá pro její další profesní rozvoj.“ 

Barbora studovala na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Během vzdělávání plnila praxe v různých pražských porodnicích. Porodnice na Bulovce byla nakonec jasnou volbou díky konceptu péče o ženy. Každé klientce může nabídnout individuální přístup, vstřícnost, dostatek soukromí, trpělivost, aromaterapii, napářku či rebozo techniky.

Kontakt: barbora.kralova@bulovka.cz

Mgr. Lucie Taclíková

"Práce porodní asistentky je pro mě posláním. Mým snem je, aby každá klientka odcházela z porodnice s pozitivním zážitkem z vlastního porodu a aby na něj mohla s láskou celý život vzpomínat.“ 

Lucie vystudovala na VŠPJ a následně dálkově pokračovala v Mgr. oboru Komunitní péče v porodní asistenci na téže škole. Tři roky se věnovala práci porodní asistentky v ÚPMD v Podolí a dalších šest let v oboru asistované reprodukce v GYNEM. Při porodu klade důraz na intimitu a naslouchá přáním rodičky. S oblibou využívá alternativní metody a nechává porod běžet vlastním tempem. Lucie je šťastná, když se narodí zdravé miminko a partneři ho mohou v soukromí v klidu přivítat. Samozřejmostí je pro ni i podpora kojení bezprostředně po porodu.

Kontakt: lucie.cadova@bulovka.cz

Bc. Veronika Šimanová (momentálně na mateřské dovolené)

„Není nic hezčího, než vidět zrod nového života.“

Veronika úspěšně vystudovala Západočeskou univerzitu v Plzni a praxi získala v porodnici v Neratovicích a u Apolináře. Na Bulovku nastoupila hlavně kvůli možnosti pracovat v Centru porodní asistence. V CPA Veronika vidí velký potenciál, protože každá žena má možnost prožít ten nejkrásnější okamžik svého života co nejpřirozeněji. A porodem vše teprve začíná… Veronika může doprovázet i anglicky hovořící ženy.

Kontakt: Porodní asistentka je momentálně na mateřské dovolené.