Naše porodní asistentky

Adriana Nerudová

"Jako porodní asistentka a také žena mohu poskytnout emotivní přístup a maximální pochopení pro individuální prožívání porodu.“ 

Adriana absolvovala v roce 2003 Vyšší zdravotní školu a jak ráda s nadsázkou uvádí, dál její praxe pokračovala vlastními porody. Má pět dětí, o které naplno pečovala až do roku 2017, kdy se vrátila do práce. Zvolila porodnici Fakultní nemocnice Bulovka, kde sama rodila a kde byla velmi spokojena. O práci na porodním sále vždy snila a nyní může navíc čerpat i z vlastních bohatých zkušeností, protože většina jejích porodů probíhala s porodní asistentkou. Mluví německy, polsky, částečně anglicky.

Kontakt: adriana.nerudova@bulovka.cz

 

Alena Chocová

„Dokážu psychicky podpořit, jsem vděčná za větší kontakt s maminkou a dělá mi radost, že můžu ženu provázat celým porodem.“ 

Alena vystudovala střední školu a vyšší odbornou školu jako porodní asistentka. Do GPK Fakultní nemocnice Bulovka nastoupila hned po škole. Doma má dvě děti a psa, sportuje, čte, má ráda hory, zvířata, naslouchá přírodě. Nemá ráda administrativu, baví ji být na porodním sále a v kontaktu s nastávajícími maminkami.

Kontakt: alena.chocova@bulovka.cz

Zlata Kocmanová

"Ke zdravotnictví tíhnu od mala, mám ráda kontakt s maminkami a porodní část komunikace. Baví mě s ženami vymýšlet, co konkrétně jim bude nejvíc vyhovovat.“

Zlata dokončila studium porodní asistence na pražské Vysoké škole zdravotnické. V současnosti ještě studuje magisterský obor Perioperační péče v gynekologii a porodnictví. Již čtvrtým rokem dochází do porodnice Fakultní nemocnice Bulovka. Podle jejího názoru by minimálně polovina zdejších maminek mohla rodit v Centru porodní asistence, protože jsou zdravé a zcela bez obtíží. Vždy se snaží vyhovět a vysvětlit, jak se na porod co nejlépe připravit.

Kontakt: zlata.kocmanova@bulovka.cz

Bc. Alžběta Ivanová

"Práce porodní asistentky mě velmi baví a naplňuje.“ 

Alžběta studovala na Univerzitě Palackého v Olomouci, její zkušenosti obohatila i tříměsíční porodnická praxe v Estonsku. Fakultní nemocnice Bulovka si jako své první pracoviště vybrala právě kvůli Centru porodní asistence. Doprovází i anglicky mluvící ženy. Svůj volný čas nejraději tráví ve společnosti přátel, rodiny a svého psa.

Kontakt: alzbeta.ivanova@bulovka.cz

Bc. Alžběta Samková

"Být porodní asistentkou mi poradila máma a já jí za to budu vždycky velmi vděčná.“ 

Alžběta pracovala na porodních sálech v Brandýse nad Labem a v ÚPMD v Podolí. Většinu své praxe se snaží ženám poskytovat péči kontinuálně. Je matkou malého syna a to je momentálně hlavní důvod, proč není vždy v jejích možnostech doprovodit ženu k porodu. Jak sama říká, právě díky porodní asistenci se naučila, že dělá-li člověk něco s láskou a upřímně, jak nejlépe to jde a jak nejlépe je mu umožněno, pak se to všem mnohonásobně vrátí.

Kontakt: alzbeta.samkova@bulovka.cz

Bc. Hana Sedmíková

„Moje práce mě naplňuje a zároveň velice baví. Mám ráda osobní přístup a snažím se, aby se u nás každá rodička cítila co nejlépe.“

Hana vystudovala Vysokou školu zdravotnickou v Praze a na Bulovku se dostala již během studijních praxí. Ve vzdělávání pokračuje studiem oboru Intenzivní péče v porodní asistenci. Jako porodní asistentka se snaží podporovat maminky v přirozeném porodu a vyhovět jejich individuálním přáním. Působí jako laktační poradkyně a zajímá se o aromaterapii v průběhu porodu. Ve volném čase ráda sportuje a čte dobré knížky. Nemá problém s komunikací v angličtině.

Kontakt: hana.sedmikova@bulovka.cz

Bc. Veronika Letáková

„Už jako malá holka jsem těhotné ženy velice obdivovala a hrála jsem si na porodní asistentku.“

Veronika vystudovala bakalářský obor Porodní asistence na 1. lékařské fakultě a chystá se ještě dostudovat magisterský obor Perioperační péče v gynekologii a porodnictví. Ke každé ženě i ke každému porodu vždy přistupuje individuálně, plně podporuje kojení a zajímá se o aromaterapii. Může doprovázet k porodu i anglicky mluvící ženy, ovládá dokonce i základy znakové řeči.

Kontakt: veronika.letakova@bulovka.cz

Veronika Kamarádová

„Zdravá a šťastná maminka a zdravé a spokojené miminko, to je pro mě odměna.“ 

Veronika vystudovala jako všeobecná sestra a dále pokračovala ve studiu porodní asistence. Absolvovala specializační studium pro porodní asistentky v Brně. Má 25 let praxe na porodním sále a pracovala také na jednotce intenzivní péče a na gynekologickém oddělení v naší nemocnici. Veronika má tři krásné děti, toho času v pubertálním věku. Miluje přírodu a práci na zahrádce.

Kontakt: veronika.kamaradova@bulovka.cz

Mgr. Monika Málková

„Jsem šťastná, když na porodním sále vidím zdravou a spokojenou novou rodinu.“

Monika po gymnáziu studovala na ženskou sestru, pokračovala ve specializačním studiu v Brně a následně na vysoké škole v oboru Vychovatelství pro speciální pedagogické instituce. Studium psychologie jí velmi pomáhá v práci porodní asistentky. V praxi může využít zkušenosti z více porodních sálů. Monika hovoří německy, má certifikát třídy B2. Volný čas naplno věnuje svému synovi.

Kontakt: monika.malkova@bulovka.cz

Bc. Lucie Velíková

„Být porodní asistentkou mě baví a naplňuje. Všechny moje dosavadní zkušenosti přeměnily pouhou práci porodní asistentky na něco víc.“

Lucie úspěšně dokončila studium porodní asistence v roce 2000 a od té doby se tomuto oboru věnuje naplno. Smyslem její práce je v ženě probudit pocit jistoty, síly a víry v to, že vše zvládne. Podporuje raný kontakt s právě narozeným miminkem, aby se mu dostalo co nejkrásnějšího přivítání v náručí své maminky, kam podle Lucie miminko hned po porodu patří.

Kontakt: lucie.velikova@bulovka.cz

Mgr. Zuzana Dubovická 

„Práce porodní asistentky hřeje srdce a současně vhání slzy do očí.“

Zuzana vystudovala porodní asistenci na Jesseniovej fakultě V Martině. Magisterské studium v intenzivní péči v porodní asistenci dostudovala na Univerzitě Palackého v Olomouci. Nové zkušenosti získala během porodnické stáže v Estonsku. Po studiu pracovala na porodním sále ve FN Motole. S pokorou k životu se snaží každé ženě dodat sílu, odvahu, jistotu a trpělivost. Svůj volní čas věnuje rodině.

Kontakt: zuzana.dubovicka@bulovka.cz

Bc. Barbora Primaková

"Stát se porodní asistentkou bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě." 

Bára vystudovala obor Porodní asistence na 1. Lékařské fakultě UK v Praze, následnou praxi získala v porodnici v Plzni, a Rakovníku. Na Bulovku zamířila právě kvůli CPA, kde očekává nárůst nových zkušeností a dovedností. Každé své klientce nabízí osobní přístup, vstřícnost, upřímnost a pochopení. Působí také jako laktační poradkyně, nevyhýbá se prvkům aromaterapie, či použití reboza.

Kontakt: barbora.primakova@bulovka.cz

Bc. Paulina Agata Podulka  

"Přála bych si, aby každá žena odcházela z porodnice s dobrou porodní zkušeností. Chci, aby všem ženám se dostala náležitá psychická podpora. Dobrý porod může pro každou ženu znamenat něco jiného, pro některou je to přirozený porod bez zásahu, pro někoho jiného porod s epidurálem nebo císařský řez." 

Má dvě děti, které ji přivedly na cestu porodní asistentky. Vystudovala Jihočeskou Univerzitu v Českých Budějovicích. Na GPK Fakultní nemocnici Bulovka nastoupila, protože se jí líbí koncept této porodnice, kde se personál snaží vycházet ženám vstříc a plnit jejich porodní přání. Jejím cílem je, co nejvíce podporovat ženy v přirozeném průběhu porodu. Dát jim podporu v tomto důležité okamžiku, jakým je zrod nového života. Paulina ráda čte, vaří a jezdí na kole. Mluví plynule česky a anglicky, ale její mateřskou řečí je polština. 

Kontakt: paulina.podulka@bulovka.cz

Bc. Veronika Šimanová (momentálně na mateřské dovolené)

„Není nic hezčího, než vidět zrod nového života.“

Veronika úspěšně vystudovala Západočeskou univerzitu v Plzni a praxi získala v porodnici v Neratovicích a u Apolináře. Na Bulovku nastoupila hlavně kvůli možnosti pracovat v Centru porodní asistence. V CPA Veronika vidí velký potenciál, protože každá žena má možnost prožít ten nejkrásnější okamžik svého života co nejpřirozeněji. A porodem vše teprve začíná… Veronika může doprovázet i anglicky hovořící ženy.

Kontakt: Porodní asistentka je momentálně na mateřské dovolené.