Lék Bamlanivimab pro indikované pacienty

19.03.2021

Fakultní nemocnice Bulovka podává indikovaným pacientům lék Bamlanivimab. 

"Lék je v současné době indikován u pacientů s možným rizikem těžkého průběhu onemocnění covid-19. Jedná se o chronicky nemocné ve vymezených indikačních skupinách, např. onkologicky nemocné, pacienty trpící poruchou imunity a další.

Bamlanivimab je podáván v ambulantním režimu pacientům, kteří mají onemocnění Covid-19 a u kterých je riziko těžkého průběhu. Lék však musí být podán nejpozději do 7 dnů od začátku potíží a nejpozději 3 dny od pozitivního PCR testu," popisuje využití léku pro danou indikační skupinu pacientů primářka Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Hana Roháčová a dodává: "Monoklonálních protilátek, které brání vstupu viru do buňky, je celá řada. V současné době je k dispozici právě lék Bamlanivimab, nicméně další léky tohoto typu, tj. s obsahem monoklonálních protilátek, by měly být v ČR k dispozici v průběhu dubna."

Následující článek

Opět otevíráme oční pohotovost
15. 4. 2021

Lék je v současné době indikován u pacientů s možným rizikem těžkého průběhu onemocnění covid-19. Jedná se o chronicky nemocné ve vymezených indikačních skupinách, např. onkologicky nemocné, pacienty trpící poruchou imunity a další.

Číst dále