Očkovací centrum spouští online rezervační systém

23.03.2022

Nově spouštíme online rezervační systém do našeho Očkovacího centra, kde nabízíme širokou škálu očkování pro všechny věkové skupiny a komplexní poradenské služby související s očkováním dětí a rizikových pacientů – chronicky nemocných osob, pacientů se sníženou imunitou, silných alergiků, seniorů. 

Individuální přístup ke každému pacientovi umožňuje doporučení nezbytných očkování a jejich optimální načasování či kombinaci s ohledem na posouzení potenciálních rizik. V případech vyšší míry rizika centrum poskytuje konzultace pacientům či jejich ošetřujícím lékařům, zajistí samotnou vakcinaci a případně i související hospitalizaci.

Standardní služby centra zahrnují klasické cestovní očkování a předvýjezdové poradenství, včetně řešení případných potíží po návratu z rizikových zemí. Nedílnou součástí jsou tuzemská a komerční očkování proti klíšťové meningoencefalitidě, virovým žloutenkám, meningokokům, chřipce, pneumokokům, HPV, planým neštovicím, rotavirovým onemocněním a tak dále.

Očkování je podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nejúčinnějším preventivním opatřením, které je schopno zabránit rozvoji řady infekčních nemocí. Každý rok očkování zachrání život milionům lidí po celém světě. V kontextu současné epidemiologické situace význam vakcinace jako nástroje veřejného zdraví výrazně stoupá. 

Očkovací centrum Fakultní nemocnice Bulovka vzniklo v září 2020 s cílem koncentrovat očkovací služby do jednoho místa a posílit je především v oblasti konzultací a očkování pro rizikové dětské i dospělé pacienty. Více informací o Očkovacím centru naleznete zde: https://bulovka.cz/kliniky-a-oddeleni/ockovaci-centrum/ockovaci-centrum

Následující článek

Příběh profesora Antoše aneb jak chirurgie zvítězila na operou
12. 4. 2022

Nově spouštíme online rezervační systém do našeho Očkovacího centra, kde nabízíme širokou škálu očkování pro všechny věkové skupiny a komplexní poradenské služby související s očkováním dětí a rizikových pacientů

Číst dále