Měníme přístup k nemocničnímu stravování

28.04.2022

V naší porodnici nově nabízíme maminkám po porodu snídaňové menu formou rautu. "Maminky si nyní mohou nakombinovat snídani podle své chuti a stravovacích návyků," popisuje vrchní sestra Gynekologicko-porodnické kliniky Alena Wernerová. K dispozici jsou cereálie, vločky, mléko, mléčné výrobky, sýry, žervé, ovoce, zelenina, kvalitní šunka, vejce a různé druhy pečiva a nápoje.

Strava kojících žen se od běžné liší požadavky na zvýšený přísun základních živin, ale také energie, vitaminů a minerálů, proto jsme pro rodičky zvýšili obsah bílkovin, sacharidů a vitaminů. "Od prvního dne realizace našeho nového projektu máme ze strany pacientek jen pozitivní ohlasy, a to byl se zaměstnanci stravovacího úseku a nutričními terapeutkami náš společný cíl," popisuje s potěšením vrchní sestra. 

"Věříme, že nová forma podávání snídaní bude vítaným posunem ke zkvalitnění nemocničního stravování. Pokud bude celý koncept úspěšný, plánujeme jeho rozšíření i na další lůžková oddělení tam, kde to kapacita a technické možnosti dovolí," doplnil Tomáš Bárta, vedoucí odboru služeb FNB.

Následující článek

Nejvhodnější čas na očkování proti „klíšťovce“
29. 4. 2022

V naší porodnici nově nabízíme maminkám po porodu snídaňové menu formou rautu. Maminky si nyní mohou nakombinovat snídani podle své chuti a stravovacích návyků.

Číst dále