Noční pohotovostní služba lékárny bude dočasně zrušena

06.12.2022

Fakultní nemocnice Bulovka dočasně upravuje provozní dobu lékárny s pohotovostní službou. Od 12. prosince až do odvolání ukončí noční pohotovostní provoz a svým klientům bude k dispozici pouze v denních hodinách. Nejbližší lékárna s pohotovostní službou je BENU lékárna, Františka Křížka 22, Praha 7.

 

„K omezení provozu jsme byli nuceni přistoupit z důvodu nedostatku farmaceutů,“ vysvětluje připravované opatření PharmDr. Mgr. Pavel Šroub, obchodní náměstek ředitele FNB. „Byť se dlouhodobě intenzivně věnujeme náborovým aktivitám a nabízíme velice dobré pracovní podmínky včetně motivačního příspěvku 250 tisíc korun, je velmi obtížné na trhu práce získat nové farmaceuty a obsadit je do nočních služeb,“ doplňuje náměstek. 

Lékárna FNB je odborným pracovištěm, na kterém se připravují i zvlášť náročné lékové formy a tudíž je zde mnoho příležitostí pro další profesní rozvoj. „Pozice je vhodná jak pro zkušené farmaceuty se specializovanou způsobilostí, tak pro absolventy, které rádi zaškolíme. Podporujeme specializační i celoživotní vzdělávání a jsme akreditované pracoviště nabízející specializovaný výcvik,“ popisuje náměstek výhody práce v nemocniční lékárně. 

FNB nyní novým farmaceutům nabízí např.:
 

 • motivační příspěvek 250 tis. Kč (pro farmaceuty ze Slovenska ještě další příspěvek 50 tis. Kč na relokaci),
 • možnost ubytování na ubytovně, případně si mohou zájemci zažádat o služební byt,
 • příspěvek v benefitním systému Cafeterie v hodnotě 10 tis. Kč,
 • 25 dní dovolené,
 • 4 sick days,
 • zvýhodněné stravování,
 • kartu Multisport.

   

Fakultní nemocnice Bulovka v současnosti provozuje tři lékárny pro veřejnost:

Lékárna v budově 1
Provozní doba od 12. 12. 2022: PO–NE 7.00–20.00 hod.

Lékárna v budově 6
Provozní doba: PO–PÁ 7.30–15.30 hod.

Lékárna U brány 
Provozní doba: PO–PÁ 7.30–15.30 hod.

Stáhnout seznam pražských pohotovostních lékáren v PDF.
 

 • Nejbližší lékárna s pohotovostní službou je BENU lékárna, Františka Křížka 22, Praha 7 (tel.: 731 638 010). Pokud cestujete MHD, jeďte přímou linkou tramvaje číslo 1 ze stanice Bulovka na Kamenickou (13 mezizastávek).
 • V nočních hodinách je MHD lépe dostupnější pohotovostní lékárna U sv. Ludmily v ul. Belgická 37, Praha 2 (tel.: 222 513 396, 222 519 731). Doporučujeme využít noční autobusovou linku 905 ze stanice Vychovatelna (10 mezizastávek) na stanici I. P. Pavlova, případně linku 911 (11 mezizastávek) ze stanice Bulovka.

Stáhnout v PDF.

Následující článek

Doporučujeme nosit ochranu dýchacích cest v prostorách nemocnice
19. 12. 2022

Fakultní nemocnice Bulovka dočasně upravuje provozní dobu lékárny s pohotovostní službou. Od 12. prosince až do odvolání ukončí noční pohotovostní provoz a svým klientům bude k dispozici pouze v denních hodinách.

Číst dále