Očkování proti COVID-19 – Hlavní nádraží

Dne 12. 7. 2021 byla spuštěna služba očkování proti COVID-19 na Hlavním nádraží v Praze bez předchozí registrace.

 • Místo: Praha hlavní nádraží – levá strana vestibulu
 • Provozní doba: PO–NE 7.00–19.00 (poslední pacient je přijat k registraci 30 minut před zavírací dobou).
 • Vakcína: Janssen (Johnson & Johnson) – podává se jedna dávka (Janssen nelze podat jako druhou dávku za jinou vakcínu).
 • Registrace: bez registrace; očkují se zájemci, kteří si vystojí frontu.
 • Certifikát o provedeném očkování proti covid-19
  Pro vydání certifikátu o provedeném očkování proti covid-19 budeme při registraci potřebovat vaši e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu. 
  Certifikát si můžete vyzvednout na adrese ocko.uzis.cz. Platný je 14 dní po vakcinaci. Návod k získání certifikátu a více informací naleznete zde: https://covid.gov.cz/situace/registrace-na-ockovani/certifikat-o-provedenem-ockovani
  Při problémech s certifikátem nás prosím kontaktujte na mob. č.: +420 739 367 434 (v době 8.00–15.00) nebo ockovanicovid@bulovka.cz.

UPOZORNĚNÍ
Jako při jakémkoliv jiném očkování nelze očkovat osoby s akutními infekcemi, užívání antibiotik, horečkou apod. Pokud byste měl/a obtíže tohoto typu, je nutno očkování odložit minimálně o týden po odeznění potíží. 

Rozhodnutí o tom, zda vakcínu podat těhotným ženám, je třeba učinit po důkladné konzultaci s lékařem, který zváží možné přínosy a rizika.

Vakcína Janssen je určena pro osoby starší 18 let (tuto vakcínu není možné vakcínu podat dětem a mladistvým). Nezletilé ve věku 12–15 let a samoplátce očkujeme vakcínou Comirnaty (Pfizer a BionNTech) v našem očkovacím místě ve Fakultní nemocnici Bulovka. Více informací naleznete ZDE.